Oferta

Trychologia

Trycholog nie jest lekarzem, jest specjalistą zajmującym się skórą głowy oraz włosami. Nie można tu mówić o podziale trychologów na trychologów kosmetologów i trychologów dermatologów. To co różni trychologa od lekarza np.dermatologa to fakt, że nie zajmuje się innymi schorzeniami skórnymi występującymi na innych częściach ciała. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń związanych ze skórą głowy ( np. łupież, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca) ustalenie przyczyn wypadania włosów oraz dobranie odpwiedniego, indywidualnego sposobu pielęgnacji włosów. 

Włos na głowie pozostaje przez 7- 8 lat, pod koniec tego okresu wchodzi w fazę spoczynku, w czasie której regeneruje się mieszek włosowy. Codziennie każdy z nas traci około 100 włosów. To zjawisko nie powinno być powodem do zmartwienia. Jednak nadmierne wypadanie włosów powinno skłonić do wizyty u trychologa.

ZRÓB PROSTY TEST ABY OCENIĆ CZY POTRZEBUJESZ KONSULTACJI TRYCHOLOGA.

Włóż obie dłonie we włosy, jakby chcąc je przeczesać i pociągnij. Powtórz to kilka razy. Jeżeli po każdym pociągnięciu w dłoniach pozostaną Ci 2-3 włosy, skontaktuj się ze spacjalistą. 

WŁOSY- ODBICIEM KONDYCJI ORGANIZMU:

  • zwiększonym wypadaniem włosów może skończyć się infekcja z wysoką gorączką,
  • długotrwały stres może przyczynić się do zwiększonego wypadania włosów,
  • ostre odchudzanie szkodzi włosom, skoki wagi sprawiają, że włosy stają się cienkie i matowe,
  • przerzedzenie włosów może nastąpić z powodu niedokrwistości- anemia,
  • kondycja skóry i włosów pogarsza się przzy zaburzeniach pracy tarczycy, szczególnie niedoczynności,
  • wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym zażywania leków np. przeciwdepresyjnych, nasercowych,przeciwzakrzepowych lub chemioterapii.

ZABIEGI W GABINECIE

Skuteczną metodą wzmacniania włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Preparat do iniekcji dobiera się indywidualnie. Nakłuć dokonuje się pistoletem czyli specjalnym urządzeniem dozującym stałą dawkę lekarstwa. Za pomocą cieniutkiem igiełki składniki wprowadzane są do mieszków włosowych - w ten sposób pobudza się je do pracy, czego efektem jest wzrost włosów lub zatrzymanie i spowolnienie ich wypadania ( dotyczy łysienia androgennego)

Łysienie androgenne dotyczy 95% tracących włosy panów. Najpierw włosy stają się coraz cieńsze i słabsze, faza wzrostu jest coraz krótsza, a okres spoczynku zaczyna się przedwcześnie i stopniowo wydłuża. Wreszcie cebulki i włos zanikają. Tworzą się charakterystyczne zakola w okolicy skroniowo- czołowej oraz na szczycie głowy. Tylko w porę rozpoczęta kuracja gwarantuje powstrzymanie wypadania włosów i opóźnienie łysienia o kilkanaście lat. Dodatkowo stosuje się tabletki blokujące przekształcanie się testosteronu w DHT. DHT czyli dihydrotestosteron w nadmiarze powoduje właśnie łysienie. 

Zaleca się stosowanie w domowej pielęgnacji tzw. wcierek, preparatów, które wciarane w skórę głowy wzmacniają mieszki włosowe.

Trychokosmetyki do pielęgnacji włosów dostępne w recepcji

Neo Lady  - OFERTA  kliknij

 

 

 

 

 

sprawdź sam

Dermokosmetyki w sklepie online

Preparaty polecane przez specjalistów, lekarzy medycyny estetycznej

Mesoestetic, iS Clinical, Obagi medical, SkinCeuticals, Sesderma, Skin Perfusion i inne...

Sklep on-line

Chcesz być na bieżąco z promocjami?

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o nowych promocjach i zabiegach w naszym salonie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.