MEDYCYNA ESTETYCZNA

Cosmelan, Dermamelan

LECZENIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia to nie tylko problem estetyczno-kosmetyczny. Nie leczone i zaniedbane mogą prowadzić do trwałych odbarwień na skórze. Odbarwienia to białe plamy na skórze, których nie można już naprawić.Osoby mające predyspozycje do melasmy, ostudy, reagujące na promienie słoneczne w szczególności w ciąży, w trakcie przyjmowania leków hormonalnych powinny regularnie korzystać z zabiegów redukujących przebarwienia i stosować profilaktykę przeciwsłoneczną. Cosmelan, Dermamelan to najskuteczniejsze obecnie zabiegi. Poniżej dokumentacja zdjęciowa przedstawia poszczegóolne etapy zabiegu.

Mechanizm działania Cosmelanu i Dermamelanu jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących enzym (tyrozynazę) biorący udział w procesie powstawania melaniny (barwnika). Preparat zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu, kwas askorbowy).

Na przebieg terapii składa się zabieg w gabinecie, stosowanie preparatów w domu i konsultacje kontrolne.
Zabieg jest bezbolesny, ale przez kilka pierwszych dni skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Następuje złuszczanie naskórka, które można złagodzić poprzez używanie kremów regeneracyjnych. Terapię należy kontynuować do 3 miesięcy.

Efekty terapii Cosmelan, Dermamelan są bardzo skuteczne w terapii przebarwień typu melasma. U 98 pacjentów na 100 redukują intensywność plam o 95% już po okresie 7-20 dni. Preparayt ten dodatkowo odmładzają skórę poprzez stymulację odnowy kolagenu, zwężają pory i regulują wydzielanie sebum powodując, że skóra nie jest tak tłusta jak przed zabiegiem w przypadku skóry łojotokowej. Po zakończeniu terapii, ustąpieniu przebarwień, bardzo ważna jest ochrona przeciw słoneczna, kremami z filtram min SPF 50. Zabieg można powtarzać w razie konieczności.
Ważne: w przypadku skóry podatnej na przebarwienia, należy kontunuować kurację do trzech miesięcy stosując krem Cosmelan 2, który posiada filtry mineralne i zabezpiecza skórę przed nawrotem plam po ekspozycji słonecznej.

Cena zabiegu obejmuje:

  • zabieg w gabinecie
  • wizyty kontrolne
  • krem Cosmelan 2 - pojemność 30 ml. - do stosowania przez okres 3 miesięcy
  • preparat  łagodzący 

sprawdź sam

Dermokosmetyki w sklepie online

Preparaty polecane przez specjalistów, lekarzy medycyny estetycznej

Mesoestetic, iS Clinical, Obagi medical, SkinCeuticals, Sesderma, Skin Perfusion i inne...

Sklep on-line

Chcesz być na bieżąco z promocjami?

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o nowych promocjach i zabiegach w naszym salonie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.