MEDYCYNA ESTETYCZNA

Botox

BOTOX to najpopularniejsza obecnie metoda korekcji zmarszczek. Metoda ta wygładza zmarszczki mimiczne i daje spektakularne efekty. Zmarszczki mimiczne to te, które powstają wskutek marszczenia brwi, czoła lub w czasie uśmiechania się. Wygładzenie tych zmarszczek spowoduje, że nasza twarz stanie się pogodniejsza i wypoczęta. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bardzo skuteczny.

BOTOX polecamy osobom ze zmarszczkami mimicznymi twarzy:

  • zmarszczki poprzeczne na czole
  • między brwiami tzw. lwia zmarszczka
  • wokół oczu- tzw. kurze łapki
  • czasami można skorygować asymetrię brwi lub efekt opadającej powieki

Dlaczego warto wygładzić zmarszczki?

Zmarszczki pomiędzy brwiami nadają twarzy gniewny wygląd. Botox powoduje, że twarz jest zrelaksowana, wypoczęta i przybiera łagodniejszy wyraz. Botox jest stosowany również u mężczyzn. Różnica polega na tym, iż panom zwykle pozostawia się pewną część zmarszczek mimicznych, aby nie nadawać męskiej twarzy efektu pełnego wygładzenia.

Wcześniejsze zastosowanie tej metody spowoduje, że nasze zmarszczki nie będą się pogłębiały. Dlatego też, ten zabieg poleca się również młodym osobom, u których zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne.

Przebieg zabiegu -zabieg jest krótki. Polega na wstrzyknięciu przez lekarza ściśle określonych dawek toksyny botulinowej w wybrane mięśnie twarzy tak, aby uzyskać optymalne rezultaty. Używa się do tego bardzo cienkiej igły. Tego samego dnia można wrócić do pracy. 

Po zabiegu - nie zaleca się tego samego dnia: uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, korzystania z sauny, z solarium, z ekspozycji na słońce, picia alkoholu. Unika się w ten sposób przekrwienia mięśni i skóry i przemieszczenia neurotoksyny z miejsca podania. 

Efekty  po zabiegu - efekty widoczne są już po 2-3 dniach. Pełen efekt osiąga się po ok.2 tygodniach i utrzymuje się on 4-6 miesięcy. Kurację można powtórzyć.Każda kolejna kuracja przedłuża czas wygładzenia zmarszczek i nie są one już tak głębokie jak przed leczeniem. 

W Neo Lady każdy zabieg składa się z dwóch terminów. Po pierwszym zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna po 14 dniach w celu sprawdzenia skuteczności i wykonania ewentualnej korekty, która jest już bezpłatna. W przypadku zgłoszenia się w późniejszym niż ustalony termin z lekarzem bezpłatna korekta zabiegu nie obowiązuje.

W jakim wieku można zacząć stosowanie Botoxu - nie ma ograniczeń wiekowych. Zabieg powinien być dostosowany do typu ekspresji mimicznej pacjenta, a nie do wieku. Mimika nie ma związku z wiekiem pacjenta, tylko z przyzwyczajeniami i uwarunkowaniami anatomicznymi i osobniczymi. Każdy z nas ma takie same mięśnie twarzy , ale inaczej je wykorzystuje. Neurotoksyna nie uzależnia. W każdym momencie można zaniechać wykonywania zabiegu Botoxem bez poniesienia żadnych konsekwencji związanych z wyglądem. 

Czy ostrzyknięcie Botoxem powoduje powstawanie nowych zmarszczek ? To jest błędne myślenie.Okoliczne zmarszczki mogą stać się jedynie bardziej widoczne, ale nie powstają na nowo.Doświadczony lekarz przed wykonaniem zabiegu dokona analizy ekspresji mimicznej, siły mięśniowej i jakości skóry pacjentki, aby zdecydować o odpowiedniej dawce toksyny botulinowej na daną okolicę. Zawsze jest lepiej, jeżeli neurotoksyna nada twarzy gładszy i łagodniejszy wyraz ( naturalność), a nie odbierze całkowicie mimikę. Szkoła europejska od kilku lat zaleca stosowanie najmniejszej skutecznej dawki, która osłabia mięsień, a nie całkowicie blokuje jego funkcjonowanie.

Przeciwskazania:
Miastenia (choroba mięśni), kuracja antybiotykami z grupy aminoglikozydów np.gentamycyna, ciąża, okres karmienia piersią.

sprawdź sam

Dermokosmetyki w sklepie online

Preparaty polecane przez specjalistów, lekarzy medycyny estetycznej

Mesoestetic, iS Clinical, Obagi medical, SkinCeuticals, Sesderma, Skin Perfusion i inne...

Sklep on-line

Chcesz być na bieżąco z promocjami?

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o nowych promocjach i zabiegach w naszym salonie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.