DEPILACJA LASEROWA VECTUS

Informacje dla klienta

Laser diodowy  Vectus firmy Palomar jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikat odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001.

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu ( anagen ). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku ( katagen ) i spoczynku ( telogen ) są  „ nieme” na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 -12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40 % włosów ciemnych (włosy anagenowe ). Po trzech zabiegach około 80-92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu ). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci  o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem ( przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny  w mieszku ). Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji: woskiem, pęsetom, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

Przeciwwskazania do zabiegów:

Ciąża, choroby nowotworowe, indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające ), włosy blond, rude, siwe, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca, padaczka( względna ), skłonność do przebarwień ( względne ) skłonność do bliznowców, aktywne infekcje skóry reticularis (marmurkowa skóra ).

Przeciwwskazania czasowe:

  • Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,
  • Terapia doustna retinoidami ( Izotek ), 
  • Terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
  • Terapia miejscowa kremami z Vit. A,C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
  • Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie ( pęsetą, wosk, depilatory mechaniczne),
  • Wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją. 

Przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nie posmarowana. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia ) są sporadyczne, zwykle związane z nieprzestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni.

sprawdź sam

Dermokosmetyki w sklepie online

Preparaty polecane przez specjalistów, lekarzy medycyny estetycznej

Mesoestetic, iS Clinical, Obagi medical, SkinCeuticals, Sesderma, Skin Perfusion i inne...

Sklep on-line

Chcesz być na bieżąco z promocjami?

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o nowych promocjach i zabiegach w naszym salonie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.